Sylwetka trenera

Robert Raś

Ekspert, konsultant i wdrożeniowiec
Absolwent kierunku rachunkowości zarządczej w Wyższej Szkole Ekonomii i Administracji w Bytomiu. Posiada rozległą wiedzę o przepisach prawa, a jednocześnie dysponuje ogromnym doświadczeniem zdobytym w setkach wdrożeń. Przez ponad 11 lat pracy w Sage wziął udział w ponad 500 projektach wdrożeniowych, z których 200 przeprowadził samodzielnie.
Posiada kompletną wiedzę merytoryczną w zakresie funkcjonalności systemów Symfonia oraz ERP. Jest zawsze skoncentrowany na zaplanowanym rezultacie projektu. Wykazuje cenne umiejętności rozwiązywania trudnych przypadków, które łączy z dużą kreatywnością i umiejętnością szacowania ryzyka. Świetnie pracuje pod presją czasu.
Dysponuje bogatym doświadczeniem w prowadzeniu klientów przez projekty wdrożeniowe. Udzielał licznych konsultacji w zakresie zastosowania oprogramowania Sage w realności biznesowej. Doprecyzowywał z klientami ich indywidualne wyzwania i problemy, a następnie odpowiadał za przygotowywanie dedykowanych projektów wdrożeniowych. Zdobył bogatą wiedzę o aktualnie obowiązujących przepisach podatkowych.
Głównym zadaniem Roberta jest udzielanie pełnego wsparcia merytorycznego i wdrożeniowego. Jest wszechstronnym konsultantem i wdrożeniowcem – poza rozwiązaniami Sage, zna środowisko baz danych SQL i oprogramowanie serwerowe.
Jego hobby to elektronika wykorzystana w inteligentnych domach, a także budowa silników samochodowych. Wolny czas obecnie najchętniej poświęca dwóm synom.